انتخابات ترشیز بزرگ

بایگانی
  • ۰
  • ۰

به گزارش نماینده، هفته گذشته جلسات علنی مجلس شورای اسلامی به دلیل سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه برگزار نشده بود. سایت نماینده در راستای وظیفه اطلاع رسانی، گزارشی از اقدامات و فعالیتهای دکتر محمد اسماعیل نیا، نماینده مردم شریف مردم کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و کوهسرخ را در هفته سرکشی از حوزه انتخابیه منتشر می نماید.

دکتر محمد اسماعیل نیا با فرهنگیان چند مدرسه در سطح شهرستان خلیل آباد با حضور فرماندار و رئیس اداره آموزش و پرورش خلیل آباد دیدار کرد و در جمع فرهنگیان و دانش آموزان ضمن گرامیداشت یادوخاطره شهید مطهری و تبریک روز معلم گفت: درمقام پاسداشت از تلاش های معلمان سخنی بالاتر و زیبا تر از کلام مولای متقیان حضرت علی (ع) رانمی توان یافت که فرمودند، هر کس یک حرف به من بیاموزد مرا بنده خود کرده است.

وی با بیان اینکه درس معلم جهل و نادانی را از دلها پاک می کند، گفت: معلمی از بهترین امتیازهای جامعه بشری است. وی به نطق اخیر خود در مجلس شورای اسلامی در خصوص مقام و منزلت معلم اشاره کرد و گفت: با تمام توان جهت رفع مشکلات معلمین جامعه پیگیری های خود را از طریق مجلس شورای اسلامی دنبال خواهم کرد.

وی همچنین در همایش بزرگ فرهنگیان خلیل آباد به مناسبت هفته معلم شرکت نمود.

*حضور در جلسه کارگروه کشاورزی شهرستان خلیل آباد

دکتر محمد اسماعیل نیا نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی در جلسه کارگروه کشاورزی خلیل آباد گفت:با توافق نامه ای که در کشور آلمان (هامبورگ) امضاء شده است کشاورزان منطقه می توانند در سوله ای که به طور رایگان در اختیار ما گذاشته اند، محصولات باغی خود را عرضه کنند و تجار منطقه باید از این فرصت مناسب به خوبی استفاده کنند تا بتوانیم خط صادرات به کشور های اروپایی را فعال کنیم.

دکتر محمد اسماعیل نیا صنایع تبدیلی را نیاز مبرم شهرستان خلیل آباد نام برد و اظهار کرد: از مجموع سطح زیر کشت ۱۲ هزار هکتار محصولات باغی در خلیل آباد جمعا ۱۸۰ هزار تن در سال تولید محصولات باغی برداشت می‌شود.

وی افزود: خلیل اباد با داشتن ۶ هزار هکتار باغات انگو سالیانه ۱۵۰ هزار تن انگور تولید می کند که از این رقم ۳۰ هزار تن آن به کشمش تبدیل می شود.

وی در همین راستا گفت: با رایزنی های که صورت گرفته است قرار شد ۷ هزار و  ۲۰۰تن کشمش در خلیل آباد بسته بندی و به سایر کشورها و استانها صادر شود.

اسماعیل نیا افزود: باید کانون تجارت صادرات به کشورهای دیگر را در شهرستان فعال کنیم.

نماینده مردم خلیل آباد، بردسکن و کاشمردر مجلس شورای اسلامی گفت:تسهیلات جهت تولید ورمی کمپوست باید به کشاورزان ارائه شود چراکه زمین های کشاورزی به وسیله استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی از بین رفته است و امروزه در کشور با بحران خاک مواجه هستیم.

 *جلسه با اعضای شورای شهر کندر

دکتر محمد اسماعیل نیا در ادامه سفر خود در شهرستان خلیل آباد، به شهر کندر رفت و در جلسه شورای شهر کندر شرکت نمود.

وی در این جلسه به مسایل و مشکلات کندر با شهدار و اعضای شهر به گفتگو پرداخت و در خصوص طرح جامع شهر کندر، آسفالت کوچه ها و غیره قول پیگیری از دستگاههای ذیربط را داد.

دیدار با مردم روستای کلاته شادی در ادامه سفر دکتر محمد اسماعیل نیا به منطقه خلیل اباد، با مردم روستای کلاته شادی دیدار کرد.

نماینده مردم خلیل اباد در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم روستای کلاته شادی گفت:  یکی از بزرگترین مشکلات کشور ما بیکاری جوانان و ازدواج آنها است که باید حل شود.

وی با بیان اینکه باید در حوزه اقتصاد پیشرفت کنیم، افزود:  ایران یک کشور قدرتمند است، زیرا در فصول مختلف کار های اقتصادی را در مناطق مختلف کشور می توان داشته باشیم.

وی گفت: زمینه برای خدمت رسانی در حوزه انتخابیه فراهم است و باید هوشیار باشید تا افراد حاشیه ساز دیگر نفوذ نداشته باشند.

وی در پایان به سوالات مردم پاسخ و در خصوص رفع مشکلات آنان دستورات لازم را صادر نمود.

وی همچنین از کارگاه تولیدی روفرشی یاری باف و کارگاه تولیدی نبات و آبنبات هادی در روستای کلاته شادی بازدید نمود.

حضور در جمع مردم حسین آباد دیگر برنامه دکتر محمد اسماعیل نیا دیدار با مردم روستای حسین آباد بود.

دکتر محمد اسماعیل نیا در جمع مردم روستای حسین آباد گفت: رمز موفقیت کشور اتحاد و همدلی بر محور ولایت است.

وی اظهار داشت: ۸۰ میلیارد تومان جهت تقویت لوله گاز منطقه گرفته شده که دیگر در ایام زمستان به مشکل بر نخوریم.

دکتر اسماعیل نیا گفت: با پیگیری های انجام شد و اخذ مجوز خوشبختانه امسال ضمن اخذ کد ۲۱۵ محور خلیل آباد به بردسکن مبلغ ۳۱۰ میلیارد ریال برای دو بانده شدن این محور اعتبار گذاشته شده است که هم اکنون عملیات کاری شروع شده است.

وی همچنین در خصوص ساخت خانه عالم روستای حسین آباد قول مساعد داد.

*حضور در جمع مردم روستای هفتخانه

دیگر برنامه دکترمحمد اسماعیل نیا دیدار با مردم پرشور روستای هفتخانه بود.

نماینده مردم خلیل آباد درمجلس شورای اسلامی در جمع مردم روستای هفتخانه گفت: سخنان مقام معظم رهبری در اولین روز سال جدید در حرم مطهر رضوی ترسیم فعالیت های کاری برای دولت و ملت است که باید همه در این راستا حرکت کنیم.

وی دوری از شعار زدگی را مورد اشاره قرار داد و افزود: مسئولان در هر کاری که خدمت می کنند باید زمان خدمت را قدر بدانند زیرا این فرصت اندک است و از دست می رود.

نماینده مردم کاشمر، بردسکن و خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد:شعار امسال رهبری یعنی دوری از سیاست زدگی و شعار های بی پایه است و همه باید یک و یک صدا و با حمله بر مشکلات به ارتقاء کشور و نیز شهرستان فکر کنیم.

وی همچنین از کمک دو و نیم میلیارد تومانی به بیمارستان ۳۲ تخت خوابی خلیل اباد خبر داد و گفت: با پیگیری هایی که انجام شد توانستیم ۲ ونیم میلیارد تومان جهت تجهیز بیمارستان ۳۲ تخت خوابی خلیل اباد بگیریم.

وی در پایان به سوالات مردم پاسخ و در خصوص رفع مشکلات آنان دستورات لازم را صادر نمود.

 *بازدید از یک دامداری در شهرستان خلیل آباد

نماینده مردم شهرستان خلیل اباد در مجلس شورای اسلامی از یک دامداری با رویکرد دام سبک بازدید  کرد و به صاحب دامداری قول کمک جهت توسعه آن دامداری داد.

*حضور در جلسه اعضای سهام عدالت خلیل آباد

نماینده مردم خلیل آباد در جمع اعضای سهام عدالت خلیل آباد گفت: جای سهام عدالت خراسان در بورس خالی است این در حالی است که سهام عدالت دیگر استان های کشور وارد بورس شده است و خراسان از این حیث محروم مانده است که حتما این موضوع را پیگیری خواهم کرد.

دکتر محمد اسماعیل نیا در نشستی با اعضای سهام عدالت شهرستان خلیل آباد با بیان اینکه به جد پیگیر محروم ماندن بورس سهام عدالت در خراسان خواهم شد، اظهار کرد: تجارتهای جهانی در خلیل آباد از ظرفیت بالایی برخوردار است و باید دست دلالان کشمش و دیگر محصولات کشاورزی را با احداث کارخانه های بسته بندی، صنایع تبدیلی و صادرات محصولات کوتاه کنیم.

وی افزود: آمادگی لازم جهت حل مشکلات شرکت تعاونی سهام عدالت خلیل آباد را دارم و ما این ظرفیت را داریم که طرح های خوب را در خلیل آباد اجرا کنیم.

در ادامه عباس پاکدل مدیر عامل سهام عدالت شهرستان خلیل اباد گفت: شرکت تعاونی سهام عدالت شهرستان خلیل آباد از ۵۲ هزار سهام دار که کل ساکنین شهر خلیل آباد و حومه را تشکیل می دهند، یک میلیارد و سیصد میلیون تومان سود سهام عدالت شهرستان در دو نوبت به سهامداران کمیته امداد، بهزیستی و بسیج و یک نوبت به ۳۰ % از روستائیان که از سطح معیشتی کمتری برخوردار بودند و یک مرحله به کارکنان لشکری و کشوری پرداخت شده است.

 *دیدار با فرماندهان سپاه و برادران بسیجی خلیل آباد

در ادامه سفر دکتر محمد اسماعیل نیا به شهرستان خلیل اباد با فرماندهان سپاه و برادران بسیجی شهرستان خلیل آباد دیدار نمود.

نماینده مردم خلیل اباد در مجلس شورای اسلامی در جمع فرماندهان سپاه و برداران بسیجی خلیل آباد گفت: همواره استکبار جهانی از ولایت فقیه در انجام تمام کارهای خود ضربه خورده است.

دکتر محمد اسماعیل نیا اظهار کرد: امروز با گوش کردن به فرامین مقام معظم رهبری در تمام حوزه های مختلف موجب موفقیت و پیشرفت کشور شده است.

وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال لوث کردن جایگاه رهبری در کشور هستند، گفت: تدابیری که رهبری نظام در طول سال‌ها اتخاذ کرده‌اند دوست و دشمن را به اعتراف و تسلیم واداشته است.

وی اظهار داشت: باید آنچه را ولایت فقیه می گوید و اشاره دارند، تحلیل کنیم و به آن عمل جامعه عمل بپوشانیم.

وی با بیان اینکه باید دوشادوش رهبر معظم انقلاب حرکت کنیم، گفت: با یک روشنگری مدبرانه و اتحاد و همدلی وهمزبانی بسیاری از مشکلات جامعه حل شدنی خواهد بود.

وی به نقش مهم و تأثیرگذار سپاه پاسداران درحفظ نظام اشاره کرد و گفت:سپاه پاسداران از نهاد‌های بسیار ارزشمند انقلاب اسلامی است که در طول ۳۵ سال اخیر این نهاد دستاوردهای بسیاری در تمام حوزه‌ها به دست آورده است.

وی با بیان اینکه نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در هشت سال دفاع مقدس بی‌بدیل است، تصریح کرد: تلاش‌های این نهاد ارزشمند موجب حفظ اقتدار نظام در جنگ تحمیلی شد.

وی از سردار قاسم سلیمانی  که در مبارزه با داعش و گروه های تروریستی روند قابل توجهی داشته تقدیر نمود و گفت:  سردار سلیمانی که امروز به عنوان شهید زنده در کشور مطرح است در دیداری که با این سردار داشتیم به اخرین تحولات منطقه اشاره کرد که عربستان از حمله به یمن توفیقی به دست نخواهد آورد.

در پایان نماینده مردم خلیل آباد در مجلس شورای اسلامی به سوالات مختلف سپاهیان و بسیجیان پاسخ داد.

*حضور در جلسه اعضای شورای شهر خلیل آباد

دکتر محمد اسماعیل نیا در ادامه برنامه ها در جلسه شورای شهرخلیل اباد شرکت نمود.

ابتدای آقایان یاوری و یاقوتی گزارشی از عملکرد شورای شهر خلیل آباد بیان کردند.

سپس نماینده مردم شهرستان خلیل اباد در مجلس در جمع اعضای شورای شهر خلیل آباد گفت:به دنبال ارتقای جایگاه شوراها هستیم و همه باید با همدلی و همزبانی به شوراها کمک کنیم تا بتوانند وظایف خود را به خوبی انجام دهند.

وی افزود: مسایل سیاسی و جناحی نباید در شوراها ورود پیدا کند چرا که سیاست‌بازی‌ سبب عقب‌ماندگی منطقه در گذشته شده است.
دکتر محمد اسماعیل نیا گفت: ۷۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه سرگردان در کشور داریم که اگر این را سرمایه مدیریت و جذب شود در چرخه تولید و استغال پیاده کنند تحول عظیمی درکشور اتفاق خواهد افتاد.

 در ادامه جلسه دکتر اسماعیل نیا، پیرو درخواست شهردار خلیل آباد برای قیرو کمک به توسعه  بهشت رضا قول مساعد داد.

*دیدار با مردم روستای تکمار

 در ادامه سفر دکتر محمد اسماعیل نیا به شهرستان خلیل اباد، با مردم روستای تمکار دیدار نمود.

دکتر محمد اسماعیل نیا در جمع پر شور مردم روستای تکمار با بیان اینکه ۶۵ هزار متر مربع فضای نمایشگاهی توسط سر کنسول گری کشورمان به صورت رایگان در اختیار بخش خصوصی قرار می گیرد گفت: در سفر اخیر خود به کشور آلمان راههای همکاری بیشتر ایران و آلمان مورد بررسی قرار گرفت.
نماینده مردم خلیل اباد در مجلس شورای اسلامی اصلاح نظام بانکی را از اولویت های دولت برشمرد و گفت: کشاورز و دامدار ما نباید دلیلی ندارد که برای گرفتن مبلغی نا چیز تسهیلات مدت زمان زیادی را وقت بگذارد.

وی همدلی و همزبانی را عامل موفقیت کشور نام برد و گفت: دوری از سیاست بازی و خط و خط بازی موجب پیشرفت منطقه خواهد شد.
وی در خصوص آسفالت روستای تکمار قول پیگیری داد.

*دیدار با مردم روستای کاهه

در ادامه سفر دکتر محمد اسماعیل نیا به منطقه با مردم روستای کاهه دیدار نمود.

نماینده مردم خلیل اباد در مجلس شورای اسلامی همزمان با نماز مغرب و عشاء در جمع مردم روستای کاهه حضور پیدا کرد و با اشاره به عدم نداشتن نعمت گاز در کاهه گفت: مجوز لازم برای گاز رسانی به روستاهای منطقه بردسکن و نیز شهرستانهای کاشمر و خلیل آباد از دولت اخذ شده است که امید است در سال جاری با تامین اعتبار لازم گازرسانی روستاهای منطقه انجام شود.

وی گفت: ۱۰۰ میلیون تومان برای روستای کاهه در نظر گرفته شده است و جهت اجرای طرح هادی در روستای کاهه اولویت بنیاد مسکن در فاز دوم روستای کاهه می باشد.

وی همچنین در خصوص افزایش محدوده روستا کاهه قول پیگیری داد.

*دیدار با مردم روستای دهنو

روستای دهنو از افتخارات بزرگ منطقه است

در ادامه سفر دکتر محمد اسماعیل نیا به خلیل آباد با مردم روستای دهنو دیدار نمود.

نماینده مردم خلیل اباد در مجلس شورای اسلامی در جمع مردم همیشه در صحنه روستای دهنو گفت: روستای دهنو از افتخارات بزرگ منطقه ما است.

وی افزود: با پیگیری هایی که انجام شد توانستیم ۲ ونیم میلیارد تومان جهت تجهیز بیمارستان ۳۲ تخت خوابی خلیل اباد بگیریم که هرچه سریعتر این بیمارستان به بهره برسد و مشکلات رفع وآمد به دیگر شهرهای همجوار رفع شود.

خلیل اباد با داشتن ۶ هزار هکتار باغات انگو سالیانه ۱۵۰ هزار تن انگور تولید می کند که از این رقم ۳۰ هزار تن آن به کشمش تبدیل می شود، و ۲۰ درصد کشمش شهرستان را روستای دهنو تولید می کند.

وی در همین راستا گفت: با رایزنی های که صورت گرفته است قرار شد ۷ هزار و ۲۰۰ تن کشمش در خلیل آباد بسته بندی و به سایر کشورها و استانها صادر شود.

وی اظهار کرد: با توافق نامه ای که در کشور آلمان امضاء شده است کشاورزان منطقه می توانند در سوله ای که به طور رایگان در اختیار ما گذاشته اند، محصولات باغی خود را عرضه کنند تا بتوانیم خط صادرات به کشور های اروپایی را فعال کنیم.

نماینده مردم خلیل اباد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تسهیلات جهت تولید ورمی کمپوست باید به کشاورزان ارائه شود چراکه زمین های کشاورزی به وسیله استفاده بیش از حد از مواد شیمیایی از بین رفته است و امروز در کشور با بحران خاک مواجه هستیم.

وی با توجه به شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری اشاره نمود و گفت: عامل موفقیت ترشیز بزرگ دوری از سیاست زدگی است.

ملاقات مردمی در محل دفتر نماینده مردم خلیل آباد در مجلس دکتر محمد اسماعیل نیا در محل دفتر خلیل آباد  چهره به چهره با مردم ملاقات نمود و به سوالات مردم پاسخ و در خصوص رفع مشکلات آنان دستورات لازم را صادر نمود.

حضور در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهر و دهیاران دکتر محمد اسماعیل نیا در مراسم گرامیداشت روز شورا در جمع اعضای شوراهای اسلامی شهر و روستا گفت: شوراها بازوان توانمندی برای مسئولان نظام هستند و باید در اجرای کارها به دور از سیاست‌زدگی برای خدمت به مردم حرکت کنند.

وی افزود: شوراهای اسلامی در روستاها دارای یک منزلت و جایگاه هستند و لذا باید مواظب باشند در گردونه‌های سیاسی خود را له نکنند.

وی از اجرای دو بانده شدن محور خلیل‌آباد به بردسکن در سال جاری خبر داد و گفت: تا پایان امسال تمامی راه‌های روستایی شهرستان روکش آسفالت می‌شود./

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی